1/18/2021 - Bursa Uludağ Üniversitesi Yurtdışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı

ULUYÖS SINAVINA GİRECEK ADAYLARIN DİKKATİNE

                                        ULUYÖS SINAVINA GİRECEK ADAYLARIN DİKKATİNE

      Pandemi süreci nedeni ile ULUYÖS sınavının işleyişine ilişkin alınan ek önlemler aşağıda yer almaktadır;

  • Öğrencilerin Sınav salonlarına yerleştirme ve oturma düzenleri mümkün olduğunca sosyal mesafe gözetilerek yapılmıştır.
  • Adaylar maskesiz sınava giremeyecek olup sınav esnasında adaylar isterlerse maskelerini çıkarabilecek yada takabileceklerdir. Ayrıca sınav binalarının girişinde ve/veya sınav salonlarının girişinde el antiseptiği, maske ve tek kullanımlık dezenfeksiyon mendili dağıtılacaktır. Adaylar isterlerse kendi maskeleri ile sınava girebileceklerdir.
  • Sınav binalarının önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışındaki kişilerin, sınav binalarına belli bir mesafeden fazla yaklaşmalarına izin verilmeyecektir.
  • Sınava cep telefonu ile girmek kesinlikle yasaktır. Sınav salonlarında veya girişinde emanet eşya alınamayacağının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.
  • Sınav süresince sınav salonlarının pencereleri mümkün olduğunca açılarak sınav salonları havalandırılacaktır.
  • Adaylar sınav saatinden 1 saat 15 dakika kala sınav binalarına alınmaya başlanacaktır.
  • Sınav giriş belgesi ve kimlik kontrollerinde, belgelere görevlilerin dokunmamaları için gerekli sayfaların görülecek şekilde hazır edilmesi gerekmektedir.
  • Kontroller sırasında ve sınavın her aşamasında sosyal mesafenin korunması önem arz etmekte olup bu konuya dikkat edilmelidir. 

Sınav Uygulama Usul ve Esaslarına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ.

Bu web sitesinde yer alan açıklamalar, belirtilen tarih ve koşullarda Bursa Uludağ Üniversitesi değişiklik yapma yetkisine sahiptir. Yapılacak değişiklikler adaylara bu web sitesinden duyurularak ilan edilir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.
Bursa Uludağ Üniversitesi
Yabancı Öğrenci Sistemi
yos@uludag.edu.tr
Copyright © 2018